Net Maaşdan Brüt Maaş Hesaplama

brut-maas-hesaplama-2014
Yaklasik Sonuc  
Aylık Brüt Maaş:  
/* TURUNCU ALANA BİLGİ GİRİŞİ YAPINIZ */  
AYLAR AYLIK NET MAAŞ SSK İŞVEREN İŞSİZLİK İŞVEREN TOPLAM MALİYET AYLARA GÖRE BRÜT MAAŞ  
OCAK  
ŞUBAT  
MART  
NİSAN  
MAYIS  
HAZİRAN  
TEMMUZ  
AĞUSTOS  
EYLÜL  
EKİM  
KASIM  
ARALIK  
TOPLAM  
 • Bu Tablo 2013 Yılı Vergi Mevzuatı Esas Alınarak Hesaplanmıştır.
 • Burada paylaşılan veriler resmi bilgi ve belge olarak kullanılamaz
 • Yapılan hesaplamalar, kesin bordro işlemleri ve hesaplamaları öncesi bilgilendirme amaçlıdır, kesin hesaplamalar ve tablo için ilgili IK temsilciniz veya uzmanınıza danışmanız tavsiye olunur.

Net Maaşa Göre Brüt Maaş Hesaplama:

Yukarıda en güncel (2013) vergi mevzuatına göre hazırlanmış olan, Brüt maaş hesaplama tablomuzu bulabilirsiniz. Turuncu ile belirtilen hücreye aylık hak ettiğiniz net maaşınızı girerek, yaklaşık olarak net maaşınıza karşılık gelen brüt maaşınızı hesaplatabilirsiniz. Çıkan sonuç yaklaşık değer olacaktır. Hesaplanan değer asgari geçim indiriminize, özel vergi indirimlerinize, hak ettiğiniz ek ücretlere göre farklılıklar gösterebilir. Kesin veriler için bağlı olduğunuz işletmenin ilgili bölümlerine danışmanızı tavsiye ederiz.
SSK işveren ve işsizlik işveren sütunlarında iş vereninizin aldığınız net maaşa göre yaklaşık nekadar prim ödediğini de görebilirsiniz. Toplam maliyet aldığınız net ücretin yaklaşık işvereninize maliyet bilgisidir.

Dilerseniz yorum yapabilirsiniz,
 1. hande diyor ki:

  Merhaba,
  Netten brüt maaş hesaplamasının açık formülü nedir? bir de kısa yolla bulunan bir yöntemi var, net maaşı ssk tavanı ile bölerek brüt maaş bulunabiliyor. net maaşa böldüğümüz ssk tavan ücreti nedir? hesaplaması nasıl yapılır?

 2. Bana bunun excel hali lazım nerden indirebilirim.
  Mail adresime gönderir misiniz?

Yorum Yapın